Każdy z nas kiedyś stanie przed dylematem związanym z wyborem osłon okiennych. Na rynku znajdziemy ogromny wybór rolet i żaluzji. Podjęcie więc decyzji o zakupie może nie być łatwym zadaniem. Warto jednak przemyśleć taką decyzję zarówno pod względem funkcjonalności, jak i wyglądu zewnętrznego.

Najczęściej problem z podjęciem takiej decyzji mają osoby, które zakładają swoje pierwsze w życiu biuro. Wiadomym jest, że biuro ma być miejscem reprezentacyjnym, ale też miejscem, w którym będziemy spędzać dużo czasu. Dlatego ważne jest to, abyśmy w swoim biurze dobrze się czuli. Oprócz wygodnego fotela i biurka trzeba też pomyśleć o takich kwestiach jak odpowiednia regulacja nasłonecznienia w pomieszczeniu. Wiele osób decyduje się więc na wybór rolet do domu, a żaluzji do biura. Dzięki wygodnej możliwości sterowania lamelami sami decydujemy o tym, ile światła wpada do pomieszczenia.

Jeszcze kilkanaście lat temu w prawie każdym biurze można było zobaczyć żaluzje aluminiowe. W tamtych czasach nie było możliwości wyboru koloru czy materiału, z którego są zrobione. Żaluzje jednak okazały się jednym z najbardziej praktycznych rozwiązań dlatego z czasem firmy produkujące je wprowadziły na rynek także rozwiązania innowacyjne. Mam na myśli na przykład żaluzje drewniane, które świetnie komponują się z różnymi stylami wnętrz.

Drewno jest materiałem bardzo wdzięcznym. Pasuje niemalże wszędzie. Właśnie dlatego takie żaluzje będą się świetnie prezentować zarówno w wystroju klasycznym, jak i bardziej nowoczesnym. Dzięki nim zarówno wnętrza domów, jak i pomieszczenia biurowe zyskają niesamowity klimat. Co ciekawe, do wyboru mamy różne kolory drewna – od białego, przez dąb, klon, wiśnię czy teak, aż do czarnego. Każdy więc dopasuje bez problemu kolor żaluzji do wystroju całego wnętrza.

Żaluzje drewniane świetnie wyglądają w modernistycznych wnętrzach. Jeśli planujemy urządzanie dużej przestrzeni biurowej i mamy do dyspozycji duże okna to możemy zastanowić się nad zamówieniem lameli o szerokości 50 lub 65 mm. W przypadku mniejszych okien lepiej wizualnie będą prezentować się lamele o szerokości 25 mm. W małych pomieszczeniach lepiej też sprawdzą się jasne kolory żaluzji, które będą optycznie powiększać wnętrze.

Oprócz efektów wizualnych, żaluzje drewniane są też rozwiązaniem bardzo praktycznym. Dzięki nim mamy możliwość całkowitej regulacji światła. Możemy podnieść żaluzje w górę, odsłaniając całe okno, ustawić lamele pod różnymi kątami, a także całkowicie zasłonić okno poprzez zamknięcie lameli. Bez problemu więc dostosujemy światło do naszych wymagań o każdej porze dnia. Możemy całkowicie zasłonić okna latem, podczas upalnych i słonecznych dni, a także wieczorem, kiedy nie chcemy być podglądani. Jeśli natomiast poczujemy, że brak nam światła słonecznego to z łatwością możemy odsłonić całe okno. Podczas pracy przy komputerze jest to bardzo istotna kwestia.

Polecane wpisy