Stając przed wyborem dotyczącym zakupu drukarki często dochodzi do sytuacji gdzie nie mając żadnego przygotowania oraz wiedzy w zakresie  tego typu sprzętów kupujemy drukarkę w przekonaniu, że wybraliśmy tę odpowiednią w rezultacie niestety okazuje się zupełnie inaczej.

Zwykle spowodowane jest to dość szerokim asortymentem jaki oferuje obecny rynek wśród sprzętów elektronicznych gdzie dodatkowo, często istotną rolę gra cena. Niska cena -biorę to! Niestety takie myślenie często skutkuje negatywnymi konsekwencjami ponieważ jest to całkowicie nieprzemyślana decyzja z tego względu iż sprzęt o niskim koszcie zwykle nie idzie w parze z ceną jaką ponosimy za zużywanie się sprzętu. Co za tym idzie koszt toneru może być znacznie droższy niż kwotę, jaką zapłaciliśmy za wybraną drukarkę. Oczywiście nie zawsze tak właśnie musi to wyglądać, pewny jest jednak fakt, że zanim dokonamy wyboru, którą drukarkę zakupimy należy poważnie przeanalizować tą decyzję która powinna zawierać na takie pytania jak na przykład: W jakim celu kupujemy drukarkę? Jakiej treści dokumenty chcemy nią drukować? Jaka interesuję nas przeciętna ilość deklarowanych druków wciągu miesiąca? Jaką kwotę chcielibyśmy przeznaczyć na tonery do drukarki? Jakich opcji oczekujemy od drukarki? Pytań dotyczących drukarki można zadać wiele niemniej jednak te wymienione są na tyle wystarczające by sprecyzować jaki sprzęt może być dla nas najlepszy ponieważ dla każdego najlepszym wyborem będzie indywidualna drukarka dopasowana do osobistych potrzeb użytkownika. Zatem pewne jest, że warunkiem udanego zakupu jest przemyślana decyzja – nie zaś podjęta na podstawie sugestii bądź nacisku sprzedawcy w sklepie, który za wszelką cenę będzie chciał często wcisnąć sprzęt niezależnie od naszych wymagań.

Po namyśle dotyczącym zakupu dopiero wtedy w kolejnym kroku można przejść do oglądania konkretnych modeli drukarek bowiem jesteśmy wtedy w stanie określić który typ będzie dla nas trafiony. Jeżeli potrzebujemy drukarki do wydruku małej ilości, ponieważ czasem zdarzy się, że jest ona przydatna w domu bezmyślnym będzie kupowanie drogiej drukarki, ponieważ kwota wydana na nią może na przestrzeni lat się nam zwyczajnie nie zwrócić. Z przykładowych modeli odpowiadającym na takie potrzeby użytkowników może być HP DeskJet Ink Advantage 2130 której cena jest do nich adekwatna  i kształtuje się do 150zł. Dodatkowo cena za dwa pojemniki wymienne na tusz jest równie niska i wynosi za oryginał ok.55zł a zamiennik jest jeszcze tańszy gdzie jeden tusz HP302 starcza na ok. 190 stron druków. Oprócz tego drukarka ta posiada skaner a jej zdolność do wydruków wynosi 5,5 w ciągu minuty zatem dla osób, które wykonują rzadko wydruki jest to z pewnością odpowiedniej jakości sprzęt za bardzo atrakcyjną cenę.

Epson L382 to całkowicie przeciwny do wyżej wymienionego sprzęt wielofunkcyjny, który przeznaczony jest do masowo dokonywanych wydruków w tym kolorowych. Posiada specjalny system ITS, dzięki któremu nie wymaga do pracy standardowych pojemników na tusz, ma natomiast  4zbiorniczki na tusz w płynie którego zużycie jesteśmy w stanie regularnie kontrolować. Epson L382 ze względu na cel do jakich jest przeznaczony jest dość kosztowny a jego cena wynosi ok600zł, oryginalne pojemniczki na tusz ok.110 zamienniki możemy dostać w trochę tańszej wersji. Wymiana tuszu ze względu na dopełnianie płynów może być dosyć problematyczna jednakże dzięki temu jesteśmy w stanie zdecydowanie zaoszczędzić w porównaniu do zakupu kartridży.

Równie dobrą wersją przeznaczoną do druków w kolorze oraz do wydruków zdjęć będzie model          Canon PIXMA iP7250, który charakteryzuje się małą oraz nisko osadzoną budową, którą bez trudu umieścimy na półce tak aby nie zajmowała dużo miejsca. Przeznaczona jest również do dwustronnego wydruku oraz posiada funkcję Wi-Fi. 15 sztuk wydruków w czerni to ilość dokonywana w ciągu minuty, w kolorze natomiast to 10 sztuk. Koszt jej jest w miarę przeciętny bowiem wynosi ok. 270 zł a za 5 pojemników na tusz w jaki jest wyposażona wydamy w granicach 90 zł.

Dla osób poszukujących drukarki do częstych choć mało obciążających ją wydruków idealnym modelem będzie HP OfficeJet Pro 6230, który oprócz masowych wydruków jakie umożliwia, jest dostępny w niskiej cenie przy  równie tanich kartridżach – zatem strzał w dziesiątkę!  Wydawało by się, że to nie możliwe a jednak jest pełni wykonalne dzięki wprowadzeniu przez producenta stałej niewymiennej głowicy nieuzależnionej od pojemników zawierających tusz. Jedynym wymogiem jest częste drukowanie które uniemożliwi wysuszeniu się tuszu właśnie w głowicy. Oprócz tego posiada zdolność łączenia funkcją Wi-Fi co jest niezwykle przydatne i ułatwia pracę użytkownikowi.

Brother DCP-J105 to sprzęt należący do grupy droższych sprzętów niemniej jednak godnych zakupu ze względu na gwarantowany zwrot kosztów w przeciągu lat. Jego prędkość wydruku jest przyzwoicie zadowalająca i wynosi w czerni -11 stron na minutę, przy wysokiej rozdzielczości wynosząca 6000 na 1200 DPI. Drukarka bez problemu łączy się z urządzeniami mobilnymi np. poprzez smartfona zatem praca z nią to czysta przyjemność gdzie można ją wykonywać również na odległość. Zaletą Brothera są takie pojemniki na tusz, które w oryginalne kosztują około 140 zł a zamienniki do 70 zł zatem ceny te są bardzo przyzwoite i sprawiają że model w całości jest wart inwestycji.

Jak widać modeli jest różnorodna ilość, każdy odpowiada natomiast na inne potrzeby konsumentów ponieważ producent wziął pod uwagę indywidualne wymagania gdzie każdy sprzęt jest na swój sposób dobry. Zatem najpierw analiza potrzeb – później dokonanie zakupu!

Wysokiej jakości drukarki do domu i do firmy znajdziesz na www.optima-md.com, zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą.

Polecane wpisy